Liviu Dragnea și Florin Cîțu, la egalitate, în topul încrederii românilor

citu-dragnea
Ultimul studio Avangarde arată că PSD pierde patru procente de când este la guvernare, iar Alexandru Rafila urcă pe primul loc în topul încrederii în personalitățile politice. Pe ultimul al cercetării instituției conduse de Marius Pieleanu este Florin Cîțu la egalitate cu Liviu Dragnea.64% dintre cei chestionați nu sunt de acord cu introducerea certificatului verde la locul de muncă, în timp ce doar 14% l-ar accepta.De asemenea, 69% consideră că Executivul ar trebui să renunțe pentru o perioadă la liberalizarea pieței de energie pentru a rezolva problema creșterii prețurilor la energie.Sondajul Avangarde a fost realizat în perioada 20-31 ianuarie, pe un eșantion de 903 subiecți, prin metoda CATI (telefonic), iar marja de eroare este de 3,4% pentru un nivel de încredere de 95%.
Citește și:
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
- 18:26 - Bogdan Chirieac, reacție după retragerea licenței Realitatea Plus de către CNA: „Așa ceva nu este permis în democrație”
- 18:23 - Robert Turcescu, reacție după decizia CNA la adresa Realității PLUS: „Urmează partidele politice, mare atenție”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News











