Mitrea: Drulă, un candidat crescut de gafele lui George Simion!

Mitrea: Drulă, un candidat crescut de gafele lui George Simion!
Drulă, câinele care latră la LCK
Miron Mitrea nu crede ca Laura Codruța Kovesi va intra în competiția politică de la București. "A băgat degetul, a văzut că apa e prea rece și își vede de Europa" a explicat consultantul politic în emisiunea Culisele Puterii de la Realitatea Plus. Mitrea consideră că declinul evident al AUR avantajează Alianța Dreapta Unită și pe președintele USR, Cătălin Drulă. "George Simion taie la creanga pe care stă de-și rupe mâna!" Este fotografia momentului și greșelile liderului AUR îl pot aduce pe Cătălin Drulă, alternativa de candidat tânăr, în turul 2 al prezidențialelor. "Cătălin Drulă are un drum pe care nu și l-a făcut el. Nu și-l face singur. I-l face George Simion!", a explicat Miron Mitrea. Opinia consultantului politic este că șefa EPPO, Laura Codruța Kovesi, nu și-ar riscă poziția europeană ca să între în coliziune cu un candidat de tip pitbull, cum este președintele USR, Cătălin Drulă, pentru care sorții se așează mai mult decât favorabil.
Sursa: Realitatea Din PSD
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:58 - Avocatul și europarlamentarul Gheorghe Piperea: „Decizia retragerii licenței poate atrage răspunderi juridice și penale grave pentru CNA”
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News











