Actualitate· 1 min citire

Klaus Iohannis: pandemia a avut și câteva efecte pozitive, accelerarea digitalizării este unul dintre ele

klaus iohannis

klaus iohannis

Scris de Florin Moise Publicat: 7 dec. 2021, 14:51

Președintele Klaus Iohannis a întrerupt vacanța prelungită. A participat azi la ședința de bilanț a CSM. A șocat când a spus că pandemia a avut și efecte pozitive, cum ar fi accelerarea digitalizării.“În ciuda tuturor lucrurilor negative, pandemia a avut și câteva efecte pozitive, iar accelerarea digitalizării este unul dintre ele. Aceste progrese trebuie să fie păstrate la toate nivelurile atunci când lucrurile vor reveni la normal, pentru că înseamnă timp câștigat pentru justițiabili, pentru profesiile din domeniul juridic și mai mult respect pentru fiecare participant la actul de justiție’, a spus președintele.Cu același prilej, a reluat atacurile contra SIIJ.„Anomalii precum cele generate de Secția pentru Investigarea Infracțiunilor din Justiție trebuie înlăturate,” a mai spus el.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate