Ciolacu către Iohannis: "Nu toți suntem roboti!"

Ciolacu către Iohannis: "Nu toți suntem roboti!"
PSD susține ca șeful statului compune epitaful guvernării liberale
S a făcut cât s a putut face. Este epitaful guvernării Orban rezumat de la Palatul Cotroceni. Adică, nimic pentru combaterea epidemiei, zero barat pentru oameni. Președintele PSD, Marcel Ciolacu, răspunde cu o revoltă corozivă la ulrimele declarații prezidențiale. "Nu ați făcut nimic decât campanie electorala pentru PNL!" ii reproșează Marcel Ciolacu lui Klaus Iohannis în ziua in care numărul de infectării s a apropiat de 5500. Liderul social democrat face referire la drama familiilor lovite de boală, la spaima românilor în fata zilei de mâine și ii reproșează lipsa de empatie fata de poporul pe care îl conduce. "Nu toți suntem roboti în tara asta!" Este mesajul central atașat la o poza care l înfățișează pe șeful statului cu mâinile în poala și fără masca în contrast cu liderii europeni, care se conformează întocmai normelor sanitare.
Sursa: Realitatea Din PSD
Citește și:
- 11:39 - Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
- 11:31 - Bolojan, Oana Gheorghiu și mai mulți membri ai Guvernului, auditați de procurorii DNA pentru trafic de influență
- 08:23 - Eugen Tomac ar urma să prezinte azi programul de guvernare. Ce șanse sunt pentru formarea cabinetului
- 17:50 - Ediție explozivă a emisiunii „Culisele Statului Paralel”, astăzi, la 20:55. Anca Alexandrescu dezvăluie planul stabilit la Cotroceni și cum va arăta de fapt noul Guvern
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News

























