Senatul renunță la ședințele online. Senatorii sunt obligați să fie prezenți fizic, absențele vor fi sancționate financiar

Senatul renunță la ședințele online. Senatorii sunt obligați să fie prezenți fizic, absențele vor fi sancționate financiar
Scris de Realitatea din PSD Publicat: 3 feb. 2026, 17:26
Conducerea Senatului a decis, în prima zi a noii sesiuni parlamentare, ca toate ședințele de plen să se desfășoare, de acum înainte, exclusiv cu prezența fizică a senatorilor. Cei care vor lipsit nejustificat vor fi considerați absent și vor fi sancționați cu reținere a 5% din indemnizația lunară brută de aproximativ 950 lei.
Citește și
- 12:30Adrian Veștea, prima reacție ca premier desemnat: „Datoria noastră este să fim acolo unde se decide viitorul României”
- 12:06Tabăra Bolojan pregătește un atac-surpriză la adresa lui Nicușor Dan, prin intermediul CCR - SURSE
- 11:11Mihai Fifor, reacție după desemnarea lui Adrian Veștea ca premier: „PSD cere clarificări și anunță consultări interne”
- 11:08Oamenii lui Bolojan, reacții precipitate. Ciucu și Muraru vorbesc despre complot, viclenie și atac la ordinea internă din PNL
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News

























