România, în haos din cauza crizei politice. Oamenii și-au pierdut încrederea, iar pensionarii se tem de viitor
Scris deRealitatea din PSD
Publicat12 iul. 2026, 19:07
SursăRealitatea PLUS
Criza politică a aruncă în haos țara. Românii nu mai au încredere în cei care ne conduc. Iar în pline negocieri pentru formarea noului guvern, cei care suferă cel mai mult sunt pensionarii cu venituri mici. Mulți dintre ei sunt nevoiți să renunțe la medicamente pentru a avea ce mânca. Mai mult, cu lacrimi în ochi pensionarii spun că au fost abandonați și nu mai au speranță că țara noastră se va îndrepta într-o direcție bună, conform Realitatea PLUS.
Citește și
- 15:51Bogdan Ivan (PSD): Cer public premierului interimar să solicite activarea mecanismului de securitate energetică europeană
- 14:29AUR va ataca la CCR legea prin care Guvernul Bolojan pune pe umerii românilor povara celor peste 600 de milioane de euro către Pfizer
- 14:25Anca Alexandrescu demască jocurile puterii în plină criză energetică. ”Suntem la mila Bulgariei, a Ungariei, a Serbiei”
- 14:17George Simion: AUR va câștiga alegerila parlamentare în 2028
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News























