PSD rămâne constructiv și pe baricade în lupta cu boala

PSD rămâne constructiv și pe baricade în lupta cu boala
Presedintele PSD a rămas de neinduplecat și a subliniat ca romanii au nevoie de solutii, de implicare, nu de galceava politica
Ieșit din ședința Comitetului Executiv al PSD, desfășurat on line, Marcel Ciolacu recunoaște ca a fost criticat pentru atitudinea moderata și lipsa de vehementa la adresa Guvernului Orban.
Presedintele PSD a rămas de neinduplecat și a subliniat ca romanii au nevoie de solutii, de implicare, nu de galceava politica. Cu respectarea tuturor masurilor de protecție, reprezentanții din teritoriu ai PSD se implica în gestionarea locala a luptei cu epidemia, în primul rand prin a păstra legătură cu cetățenii și a sigura aprovizionarea bătrânilor, singuri în casele lor. Și în Parlament, PSD da asigurări ca va lupta în continuare pentru inițiativele parlamentarilor sai. Ciolacu spune ca initiativa plafonarii preturilor la alimente și medicamente este esențială și ea va fi cu siguranță promovata în Parlament.
Citește și:
- 13:39 - Curtea de Apel îl lasă pe generalul Gheorghiță Vlad fără telefon. Instanța a respins cererea șefului Statului Major al Armatei
- 12:49 - Negocieri intense pentru Guvernul Tomac. SURSE: Votul de învestitură, posibil marți. PSD, UDMR și USR își calculează pozițiile
- 10:05 - Cum se laudă Sebastian Ghiță că-l pune premier pe Eugen Tomac - SURSE
- 10:01 - Anca Alexandrescu aruncă bomba: ”Tomac s-a întâlnit cu Coldea la restaurant”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News











