PSD: președintele trebuie sa acționeze, nu sa stea acasa!

8 apr. 2020, 15:53
Actualizat: 8 apr. 2020, 15:53
Scris de Vitoria Lipan

Reprezentanții PSD considera ca testarea în masa sau măcar creșterea numărului de testări în mod semnificativ este o condiție obligatorie

Europarlamentarul PSD, Victor Negrescu, este dur cu președintele Klaus Iohannis. "Nu vrem un președinte care sa stea acasa. Vrem un președinte care sa acționeze pentru ca e președintele României. Tu dacă ocupi o funcție publica și ai un rol de jucat în statul roman, tu trebuie sa fii implicat în fiecare zi, nu doar sa faci simple declaratii", a declarat Victor Negrescu în cadrul unei dezbateri televizate.

Reprezentanții PSD considera ca testarea în masa sau măcar creșterea numărului de testări în mod semnificativ este o condiție obligatorie pentru evitarea deteriorării accentuate a sănătății populației. Victor Negrescu spune ca nu înțelege de ce nu se face acest lucru și reclama atitudinea politicianista și izolationista a PNL.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News

Mai multe știri din Politica Interna - nationala