PSD, lăsat pe dinafară? Șeful PNL Botoșani vrea alianță PNL-USR-UDMR

Valeriu Iftime/ Facebook
Scris de Daniel Onescu Publicat: 8 mai 2026, 12:55
Șeful liberalilor din Botoșani, Valeriu Iftime, susține forțarea unei coaliții de dreapta, fără PSD. Oficialul consideră că retragerea PNL de la guvernare este o eroare și că partidul trebuie să revină la masa negocierilor cu USR și UDMR.
Citește și
- 17:01Reacție neașteptată a lui Grindeanu după desemnarea lui Veștea în rolul de prim-ministru: „Întrebați-l pe Băsescu”
- 15:42Ciprian Ciucu lansează acuzații grave din Singapore: „PNL este supus unei tentative de puci”
- 15:10Adrian Veștea, către liberali: ”E vremea să ne asumăm responsabilitatea” -VIDEO
- 13:10Mihai Fifor, către PNL și USR: „PSD nu se ocupă cu gestionarea crizelor de isterie”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News


























