PSD: dacă se votează liber, moțiunea trece
3 iun. 2021, 20:34

PSD: dacă se votează liber, moțiunea trece
Articol scris de Scris de Vitoria Lipan
Sunt parlamentari din majoritate rușinați de guvernare
PSD merge cu moțiunea de cenzură până la capăt. Eurodeputatul social democrat, Mihai Tudose, a arătat într-o conferință de presă că PSD mizează pe parlamentarii din arcul majoritar cărora "le este rușine să mai iasă pe stradă și să mai dea ochii cu alegătorii lor". Condiția ar fi ca aceștia să fie lăsați în sala de către liderii de grup sau de partid.
Sursa: Realitatea Din PSD
Citește și:
- 13:39 - Curtea de Apel îl lasă pe generalul Gheorghiță Vlad fără telefon. Instanța a respins cererea șefului Statului Major al Armatei
- 12:49 - Negocieri intense pentru Guvernul Tomac. SURSE: Votul de învestitură, posibil marți. PSD, UDMR și USR își calculează pozițiile
- 10:05 - Cum se laudă Sebastian Ghiță că-l pune premier pe Eugen Tomac - SURSE
- 10:01 - Anca Alexandrescu aruncă bomba: ”Tomac s-a întâlnit cu Coldea la restaurant”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News











