PSD: Cîțu și Iohannis susțin nerespectarea rezultatelor alegerilor și preluarea prin forță a puterii

Liderul S&D, Iratxe Garcia Perez, intervine pentru PSD la Klaus Iohannis
PSD anunță că singurii politicieni din România care n-au avut nicio reacție față de ce s-a întâmplat la Washington sunt Florin Cîțu și Klaus Iohannis.”Știm că sunt îngrijorați de faptul că șapca primită nu avea nicio legătură cu stabilirea unor relații serioase și puternice cu Statele Unite, dar tăcerea lor asurzitoare confirmă o lipsă îngrijorătoare de viziune politică,” a transmis PSD printr-un mesaj pe pagina sa de facebook.”Faptul că președintele și premierul n-au condamnat încă violențele și asaltul împotriva democrației americane pune, astfel, România într-o postură delicată în raport cu celelalte democrații occidentale și noua administrație democrată. Ei confirmă practic, așa cum au făcut și în România, că susțin nerespectarea rezultatelor alegerilor și preluarea prin forță a puterii. De ce le este frică nu vor scăpa. 6 decembrie a fost doar începutul!”, a conchis comunicatul PSD.
Citește și:
- 13:39 - Curtea de Apel îl lasă pe generalul Gheorghiță Vlad fără telefon. Instanța a respins cererea șefului Statului Major al Armatei
- 12:49 - Negocieri intense pentru Guvernul Tomac. SURSE: Votul de învestitură, posibil marți. PSD, UDMR și USR își calculează pozițiile
- 10:05 - Cum se laudă Sebastian Ghiță că-l pune premier pe Eugen Tomac - SURSE
- 10:01 - Anca Alexandrescu aruncă bomba: ”Tomac s-a întâlnit cu Coldea la restaurant”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News











