Primarul Galațiului acuza Guvernul ca ii blochează proiecte de infrastructura

Primarul Galațiului acuza Guvernul ca ii blochează proiecte de infrastructura
Pasivitatea Guvernului blochează activitatea primăriei
Primarul municipiului Galați, Ionuț Pucheanu acuza Guvernul Orban ca pune în pericol proiecte de infrastructura locala din fonduri europene. Edilul social democrat susține ca Guvernul nu ramburseaza aproximativ 10 milioane de lei pentru 3 proiecte derulate prin Ministerul Lucrărilor Publice, modernizarea unor străzi, unei scoli și a unui spital, ceea ce ar putea compromite lucrări vitale pentru galateni.
Pasivitatea Guvernului blochează activitatea primăriei și risca sa repercuteze și asupra altor proiecte edilitare, susține Ionut Pucheanu și crede ca la mijloc este vorba de incompetență.
Citește și:
- 13:39 - Curtea de Apel îl lasă pe generalul Gheorghiță Vlad fără telefon. Instanța a respins cererea șefului Statului Major al Armatei
- 12:49 - Negocieri intense pentru Guvernul Tomac. SURSE: Votul de învestitură, posibil marți. PSD, UDMR și USR își calculează pozițiile
- 10:05 - Cum se laudă Sebastian Ghiță că-l pune premier pe Eugen Tomac - SURSE
- 10:01 - Anca Alexandrescu aruncă bomba: ”Tomac s-a întâlnit cu Coldea la restaurant”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News











