Primarul Daniel Băluță nu va renunța la luminițele de Crăciun

craciun-sectorul 4
Edilul sectorului 4, Daniel Băluță, a întrebat cetățenii pe pagina sa de facebook dacă mai vor sau nu luminițe de Crăciun.
Majoritatea, din cei 3.000 care au comentat, a răspuns că da.
Politicianul a mulțumit comunității și a postat poze de anul trecut, din ajun de Moș Nicolae.
„Aproximativ 99% dintre dumneavoastră mi-ați scris că sunteți de acord ca luminițele să se regăsească și anul acesta în sectorul nostru”, a scris Băluță.
Sondajul a fost, de fapt, o postare de Facebook în care primarul îi întreabă pe locuitori dacă își doresc să aibă luminițe de Crăciun în acest an. Oamenii au fost îndemnați să răspundă cu „da” sau „nu” în comentarii și să distribuie postarea. În total sunt 1.600 de persoane care au apreciat postarea, 3.300 de comentarii și 313 distribuiri.
Într-una dintre ședințele coaliției, ministrul energiei ar fi propus ca soluție de economisire a energiei stingerea luminilor stradale între ora 23 și 05.
Fotografia este de Crăciunul anului 2021.
Citește și:
- 16:40 - Ilie Bolojan, despre o nouă nominalizare la Palatul Victoria: „Decizia va fi luată în partid”
- 16:00 - Lider PSD, atac dur la adresa premierului demis: ”Kamikaze Bolojan e cel mai mare rău pentru România”
- 15:58 - Tudorel Toader: ”Guvernul Tomac va trece de votul Parlamentului. Bolojan nu va rămâne premier până în toamnă”
- 15:14 - Ilie Bolojan explică de ce PNL a refuzat Guvernul Tomac: „Este o formulă de tip paravan care scuteşte PSD”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News

























