NICUȘOR DAN, LA CONSILIUL EUROPEAN DE LA BRUXELLES
23 oct. 2025, 08:33
Actualizat: 23 oct. 2025, 08:33

NICUȘOR DAN, LA CONSILIUL EUROPEAN DE LA BRUXELLES
Articol scris de Scris de Realitatea din PSD
Situația din Ucraina și Orientul Mijlociu, pe agenda discuțiilor
Președintele României, Nicușor Dan, va participa, joi, la reuniunea Consiliului European, care va avea loc la Bruxelles. Situația din Ucraina, dar și cea din Orientul Mijlociu se află pe agenda discuțiilor.
Șeful statului a ajuns încă de miercuri, la Bruxelles, unde a participat la cina de lucru organizată de președintele Consiliului European, Antonio Costa, cu președintele Egiptului, Abdel Fattah El-Sisi, în marja Summitului instituțional UE - Egipt.
Potrivit Administrație Prezidențiale, agenda Consiliului European de joi include ca principale teme de discuție situația din Ucraina, din Orientul Mijlociu, securitatea și apărarea europeană, competitivitatea UE și tranziția dublă, accesul la locuințe, migrația și Republica Moldova.
Citește și:
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
- 18:26 - Bogdan Chirieac, reacție după retragerea licenței Realitatea Plus de către CNA: „Așa ceva nu este permis în democrație”
- 18:23 - Robert Turcescu, reacție după decizia CNA la adresa Realității PLUS: „Urmează partidele politice, mare atenție”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News











