Ministrul Nazare, vești bune din economie: Deficitul bugetar a scăzut la 5,7% din PIB în octombrie, comparativ cu aceeași perioadă a anului trecut

Ministrul Nazare, vești bune din economie: Deficitul bugetar a scăzut la 5,7% din PIB în octombrie, comparativ cu aceeași perioadă a anului trecut
Scris de Realitatea din PSD Publicat: 27 nov. 2025, 11:39
Deficitul bugetar a scăzut la 5,7% din PIB în luna octombrie a acestui an, față de deficitul lunii octombrie 2024, unde aveam 6,2%, a anunțat joi, ministrul Finanțelor, Alexandru Nazare.
Citește și
- 22:12Anca Alexandrescu: „Când n-au argumente, scot placa obosită: „Alexandresca e pesedistă!”
- 21:38Fostul ministru al Muncii desființează legea lui Pîslaru: „Sporurile ar trebui incluse în salarii ca românilor să nu le scadă veniturile după noua lege a salarizării”
- 21:29Alexandru Rogobete, către Ilie Bolojan: ”Sănătatea nu este supermarket, iar medicamentele nu se prescriu la ofertă”
- 21:28Avertisment dur transmis de pacienți lui Ilie Bolojan: Tratamentele din hârtii nu salvează vieți
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News
























