Mandate prelungite pentru aleșii locali
3 apr. 2020, 11:27

Mandate prelungite pentru aleșii locali
Liderii PSD, Pro România, ALDE și UDMR au depus la Camera Deputatilor o inițiativa legislativa privind prelungirea mandatelor aleșilor locali cu 6 luni
Liderii PSD, Pro România, ALDE și UDMR au depus la Camera Deputatilor o inițiativa legislativa privind prelungirea mandatelor aleșilor locali cu 6 luni începând cu data încetării stării de urgenta. Marcel Ciolacu, Călin Popescu Tăriceanu, Kelemen Hunor și Victor Ponta solicita procedura de urgenta pentru aceasta inițiativa.
Citește și:
- 16:40 - Ilie Bolojan, despre o nouă nominalizare la Palatul Victoria: „Decizia va fi luată în partid”
- 16:00 - Lider PSD, atac dur la adresa premierului demis: ”Kamikaze Bolojan e cel mai mare rău pentru România”
- 15:58 - Tudorel Toader: ”Guvernul Tomac va trece de votul Parlamentului. Bolojan nu va rămâne premier până în toamnă”
- 15:14 - Ilie Bolojan explică de ce PNL a refuzat Guvernul Tomac: „Este o formulă de tip paravan care scuteşte PSD”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News

























