Kelemen Hunor: Facem o coaliție funcțională până în martie–aprilie.Trebuie să găsim soluții pentru PNRR și SAFE-VIDEO

Kelemen Hunor
Scris de Daniel Onescu Publicat: 16 mai 2026, 09:24
Kelemen Hunor a declarat că o coaliție funcțională ar putea fi făcută până anul viitor în luna martie sau aprilie. Președintele UDMR subliniat că România trece printr-o perioadă dificilă, iar prioritare sunt programul SAFE, bugetul țării și programele din PNRR.
Citește și
- 17:33Rares Bogdan, reacție tranșantă înaintea ședinței decisive din PNL: „Veștea va fi premierul României”
- 17:01Reacție neașteptată a lui Grindeanu după desemnarea lui Veștea în rolul de prim-ministru: „Întrebați-l pe Băsescu”
- 15:42Ciprian Ciucu lansează acuzații grave din Singapore: „PNL este supus unei tentative de puci”
- 15:10Adrian Veștea, către liberali: ”E vremea să ne asumăm responsabilitatea” -VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News

























