Gabriela Firea a dat vestea zilei: Se încearcă majorarea alocațiilor

Gabriela Firea a dat vestea zilei: Se încearcă majorarea alocațiilor
Ministrul Familiei, Gabriela Firea, a anunţat miercuri, de 1 iunie, că guvernul încearcă majorarea alocaţiei pentru copii.
Ministrul Familiei, Gabriela Firea, a anunţat miercuri, de 1 iunie, că guvernul încearcă majorarea alocaţiei pentru copii.
Anunţul a fost făcut de Firea la un concurs de desene pentru copii care a avut loc de 1 iunie, la guvern. Acolo au participat atât copii români, cât şi ucraineni.
"Suntem la un concurs de desene inedit care are ca temă pacea, prietenia.
Sunt copii care desenează de o oră la măsuţele de pe holul principal al Guvernului. Sunt copii şi mai mici, şi mai mari, de 4-14 ani care azi au ales să-şi petreacă ziua desenând şi pictând despre pace, iubire, prietenie.
Guvernul României a majorat alocaţiile pentru copii şi calculele care se fac acum de către premier, de ministrul de Finanţe, de ministrul Muncii, vor dori să anunţe, de asemenea, pentru toţi copiii din România majorări ale alocaţiei pentru toţii copiii din ţară", a spus, miercuri, Gabriela Firea.
Evenimentul numit “Pace, prietenie, iubire” a fost organizat la Palatul Victoria cu prilejul Zilei copiilor.
Sursa: Mediafax
Citește și:
- 21:50 - PSD decide viitorul guvernării. Sorin Grindeanu anunță referendum intern și trei scenarii critice pentru Coaliție
- 21:43 - Grindeanu, replică tăioasă pentru premier: „Unde sunt plângerile la DNA? Dacă ai găsit șobolani în buget, spune-le numele!”
- 14:11 - Surse: Bolojan numește tehnocrați în locul miniștrilor
- 11:37 - Senator PSD: „Executivul nu va rezista timp de 45 de zile!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News














