Cine va lua locul primarului Popescu-Piedone?

Tablete gratuite pentru 33.000 de elevi din Sectorul 5
Liderii PSD nu se înțeleg în desemnarea candidatului pentru alegerile locale din sectorul 5. Marcel Ciolacu voia inițial să-l zvârle în luptă pe Alexandru Petrescu, peste capul Gabrielei Firea, acum favorit e Rareș Hopincă, rudă depărtată, prin soție, cu Marcel Ciolacu. Hopincă e administrator public la Sectorul 5, deci știe problemele din această unitate administrativă. Însă favoritul pentru a câștiga primăria e fiul lui Cristian Popescu Piedone, inclusiv în sondajele comandate de PSD, potrivit informațiilor „Adevărul”.
Fostul primar PSD din perioada 2016-2020, Daniel Florea, a demisionat din partid pentru că nu mai este susținut pentru un nou mandat.
Citește și:
- 17:41 - Crin Antonescu îi ia apărarea lui Nicușor Dan: „Nu-l alegi președinte pe unul ca să-l subestimezi. A avut curajul să piuie”
- 17:37 - Bolojan fuge din nou de jurnaliști și se enervează când i se pun întrebări incomode – VIDEO
- 15:39 - Guvernul recunoaște oficial că România poate pierde bani din PNRR- ANALIZĂ
- 14:51 - Gabriela Firea: ”Viitorul copiilor noștri nu poate fi construit cu jumătăți de măsură”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News














