Bolojan, atac virulent la adresa PSD: „Dacă provoacă o criză, PNL nu va mai fi la guvernare. Se duce într-o zonă de aroganță”

Bolojan atacă PSD
Scris deRealitatea din PSD
Publicat25 mar. 2026, 08:40
Sursărealitatea.net
Ilie Bolojan i-a atacat virulent pe social-democrați, după amenințările reciproce dintre PNL și PSD cu opoziția. Premierul spune că PSD vrea să fugă de responsabilitate și că se duce într-o zonă de aroganță politică, am încheiat citatul. Declarațiile premierului vin după ce liberalii au anunțat că dacă PSD va provoca o criză guvernamentală, PNL nu va mai putea fi în Coaliție cu PSD, conform Realitatea PLUS.
Citește și
- 14:48România a primit 2,25 miliarde de euro din PNRR. Nazare: „Este o veste bună, dar și un semnal că banii europeni vin când reformele sunt duse la capăt”
- 14:45Ilie Bolojan, după consultările de la Cotroceni: PNL propune un „pact pentru România”. Partidul a pus pe masă două variante de guvern minoritar
- 14:42George Simion, după consultările de la Cotroceni: „Singura variantă este guvern cu premier AUR”. Ce spune despre alte posibile scenarii
- 14:39George Simion respinge acuzațiile privind o posibilă înțelegere cu PSD: „Nu a existat o astfel de propunere”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News

























