Angajații din sănătate protestează la Ministerul Muncii împotriva noii legi a salarizării

Protest la Ministerul Muncii
Scris deRealitatea din PSD
Publicat28 mai 2026, 11:14
Actualizat28 mai 2026, 12:57
Sursărealitatea.net
Încep protestele față de noua lege a salarizării. De la ora 11, angajații din sănătate pichetează sediul Ministerului Muncii după ce noua lege vine cu tăieri drastice de sporuri ce duc la scăderi de venituri.
Citește și
- 17:33Rares Bogdan, reacție tranșantă înaintea ședinței decisive din PNL: „Veștea va fi premierul României”
- 17:01Reacție neașteptată a lui Grindeanu după desemnarea lui Veștea în rolul de prim-ministru: „Întrebați-l pe Băsescu”
- 15:42Ciprian Ciucu lansează acuzații grave din Singapore: „PNL este supus unei tentative de puci”
- 15:10Adrian Veștea, către liberali: ”E vremea să ne asumăm responsabilitatea” -VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News

























