PSD Dâmbovița a votat pentru un Guvern fără Ilie Bolojan. ”Vrem un Executiv fără partide toxice” -VIDEO

PSD Dâmbovița a votat pentru un Guvern fără Ilie Bolojan. ”Vrem un Executiv fără partide toxice” -VIDEO
Scris de Daniel Onescu Publicat: 30 mar. 2026, 09:06
Alianța PSD-PNL scârțâie din toate încheieturile, iar acest lucur se vede și la nivel local. Social-democrații din Dâmbovița, cei care au cel mai mare număr de parlamentari din cadrul coaliției de guvernare, au votat în unanimitate pentru un guvern fără Ilie Bolojan și ,,fără partide toxice”! La rândul său, Sorin Grindeanu a avertizat că lucrurile nu merg în direcția bună și că social-democrații la marea consultare internă din 20 aprilie vor decide dacă mai rămân alături de de Ilie Bolojan.
Citește și
- 16:12Daniel Learciu, arestat preventiv în dosarul procurorilor de la Constanţa. Este acuzat de cumpărare de influenţă
- 13:41PSD lansează un atac dur la adresa PNL, USR și UDMR: „Schimbă regulile doar ca să rămână la putere”
- 10:18Nicușor Dan ar putea desemna premierul astăzi: când va fi votul în Parlament
- 09:48PNL, USR și UDMR îl propun pe Siegfried Mureșan ca premier. Mutare-surpriză în lupta pentru Palatul Victoria
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News

























