Corneliu Ștefan vine la CJ Dâmbovița cu fabrici de procesare și utilaje agricole

Corneliu Ștefan vine la CJ Dâmbovița cu fabrici de procesare și utilaje agricole
Candidatul PSD vrea sa se facă fabrica de amidon la Lungulețu
Dâmbovițeni au nevoie de noi locuri de muncă, mai bine plătite. Trebuie valorizată activitatea din zonâ printr o economie inteligentă. Candidatul PSD la funcția de președinte al Consiliului Județean Dâmbovița, deputatul Corneliu Ștefan, a ajuns la Lungulețu cu o echipă numeroasă, în care alături de candidatul social democrat la funcția de primar, Ionuț Lețcaie, s au aflat și reprezentanți ai Camerei de Comerț Româno- Chineză. Pentru că, la Lungulețu, echipa PSD are în vedere ridicarea unei fabrici de amidon, ulterior constituirii unui depozit de sortare a legumelor. Este ultima șansă pentru agricultorii dâmbovițeni din Lungulețu, localitate afectata an de an de supraproductia de cartofi, iar în 2020 de seceta și de Guvernul Orban care a blocat investițiile începute de ministrul Petre Daea. Corneliu Ștefan, deputat la acesataa ora, a anunțat ca PSD intenționează să introducă un program Rabla și pentru utilajele agricole. În ceea ce privește centrele de colectare, masterplanul cu care vine Corneliu Ștefan în fața alegătorilor prevede alte două, la Băleni și Voinești.
Citește și:
- 17:24 - Ingrid Mocanu, după ce CNA a retras licența Realității Plus: „Dictatura se instaurează. A fost închisă în afara legii o televiziune”
- 16:21 - Doliu în România! Liviu Maior, fost ministru al Educației și lider al lui U Cluj, a murit la 85 de ani
- 20:48 - Interviu eveniment la Realitatea Plus. Emisarul SUA pentru Iran și Venezuela, analiză de ultimă oră despre criza globală, alături de Ana Maria Păcuraru
- 19:28 - Decizie de ultimă oră a magistraților de la Curtea de Apel: procesul lui Călin Georgescu poate începe. Decizia nu este definitivă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News











