Mirabela Grădinaru, alături de Brigitte Macron și de Olena Zelenska, la Summitul „Pregătind viitorul împreună”, organizat la Casa Albă, la inițiativa Melaniei Trump

Mirabela Grădinaru, alături de Brigitte Macron și de Olena Zelenska, la Summitul „Pregătind viitorul împreună”, organizat la Casa Albă, la inițiativa Melaniei Trump
Scris deDaniel Onescu
Publicat26 mar. 2026, 08:39
Actualizat26 mar. 2026, 08:40
Partenera președintelui Nicușor Dan, Mirabela Grădinaru, a participat miercuri la Summitul internațional „Pregătind viitorul împreună”, desfășurat la Casa Albă, la inițiativa Primei Doamne a Statelor Unite ale Americii, Melania Trump. Evenimentul a reunit soțiile unor lideri politici importanți, printre care Brigitte Macron, soția președintelui Franței, și Olena Zelenska, Prima Doamnă a Ucrainei.
Citește și
- 15:35Zelenski anunță lovituri la sute de kilometri în Rusia: Ucraina a atacat un depozit de petrol și două rafinării
- 10:36Von der Leyen, anchetată după ce a refuzat să facă publică o discuție secretă cu Zelenski și alți lideri
- 08:23România, somată de Iran să explice „întregii lumi” de ce a acordat sprijin SUA în război
- 15:04Interviu EXCLUSIV Realitatea PLUS: Ana Maria Păcuraru, față în față cu ambasadorul SUA, Darryl Nirenberg
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News
























