Ilie Bolojan, după discuțiile cu Ursula von der Leyen: „Vom folosi eficient fondurile europene pentru susținerea economiei”

Ilie Bolojan, după discuțiile cu Ursula von der Leyen: „Vom folosi eficient fondurile europene pentru susținerea economiei”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 26 feb. 2026, 21:33
Premierul Ilie Bolojan a declarat că întâlnirea avută cu președinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, a fost una „foarte bună”. Discuția dintre cei doi a fost axată pe evaluarea progreselor realizate de Guvernul României în domeniul bugetar, al reformelor și al investițiilor strategice.
Citește și
- 15:23Acord istoric secret între SUA și Iran: Teheranul renunță definitiv la arma nucleară în schimbul unui ajutor de 300 de miliarde de dolari
- 13:12Sprijin militar pentru Ucraina, ce au stabilit liderii lumii la Summitul G7. Ana-Maria Păcuraru, transmisiune specială pentru REALITATEA PLUS
- 21:18Ana Maria Păcuraru: Liderii G7, măsuri pentru a opri răspândirea epidemiei de Ebola
- 19:53Ana Maria Păcuraru: Apropiatul lui Putin îi cere scuze lui Zelenski
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News






















