Sorin Roșca Stănescu i-a transmis un mesaj de avertisment Gabrielei Firea

Sorin Roșca Stănescu i-a transmis un mesaj de avertisment Gabrielei Firea
Informații secrete
Miercuri, în cadrul unei emisiuni televizate, Sorin Roșca Stănescu a certat-o pe Gabriela Firea, și ea prezentă prin intermediul telefonului. Jurnalistul l-a certat pe fostul edil pentru că a început să ia măsuri prea târziu împotriva primarului de la Sectorul 1, Clotilde Armand.
„De ce abia acum v-ați apucat să strângeți semnături?”, a întrebat-o S. R. Stănescu. Apoi a continuat prin dezvăluirea unei informații bombă. Jurnalistul a povestit că i-a trimis Gabrielei Firea un mesaj pe telefon în care a avertizat-o că alegerile vor fi fraudate. Stănescu nu a dezvăluit de unde a primit informațiile însă a lăsat de înțeles că sursele sale sunt sigure.
Gabriela Firea a preferat sa ocolească subiectul și s-a rezumat la a spune că nu a acționat mai devreme pentru că a vrut să îi dea o șansă lui Clotilde Armand să-și arate capacitățile în administrație.
În cadrul emisiunii, Firea a mai dezvăluit că cei de la PSD Tineret au reușit să strângă 20.000 de semnături pentru demiterea lui Clotilde Armand, însă e nevoie de peste 50.000.
Sursa: Realitatea Din PSD
Citește și:
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
- 14:55 - Alexandru Rogobete, apel către politicieni: ”Avem nevoie de o ţară cu un Guvern funcţional”
- 08:07 - Bolojan anunță schimbări pentru investițiile din energie: accesul la rețelele electrice, deblocat prin reguli mai dure
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News














