Actualitate· 1 min citire

Răsturnare politică în PSD Constanţa. Felix Stroe l-a detronat pe Marius Horia Țuțuianu

15 aug. 2020, 06:57
Actualizat: 15 aug. 2020, 06:57
A2202A56-015F-40A9-8319-D92923DC97CD

A2202A56-015F-40A9-8319-D92923DC97CD

Articol scris de Florin Moise

Preşedintele Consiliului Judeţean Constanţa Marius Horia Țuțuianu nu mai are susţinerea organizaţiei judeţene a PSD pentru un nou mandat. Panourile cu imaginea lui vor trebui să fie date jos. 

În şedinţa de vineri, presimţind verdictul, nu a participat, ci doar le-a trimis colegilor o scrisoare amintindu-le ce greu a fost începutul din 2016 când diferenţa de voturi faţă de adversari era infimă şi a trebuit să conducă un consiliu cu o majoritate din bucăţi. 

Preşedintele organizaţiei judeţene a PSD Constanţa, Felix Stroe, va fi candidatul partidului pentru preşedinţia Consiliului Judeţean (CJ). A avut susţinerea majorităţii primarilor. 

PSD Constanţa a transmis, vineri seară, printr-un comunicat de presă, decizia luată de Biroul Permanent Judeţean.

PSD nu a explicat presei motivul răsturnării situaţiei.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate