PSD, ÎNTOARCEREA LA POPOR?

O intrebare care o sa creeze multe controverse.
Cum adică, PSD care a crescut salariile, pensiile, alocațiile copiilor s-a îndepărtat de popor?
Din pacate, toate partidele nu înțeleg ca demersurile privind salariile, pensiile, alocațiile sunt percepute de electorat, de popor, ca un lucru normal.
In definitiv, acesta a fost motivul pentru care au votat un anumit partid.
Poporul are și alte dorinte, așteptări de la politicieni, nu neaparat realizabile după un un calendar imediat, ci după un calendar al sperantei:altfel de politicieni, mai putin uzați, mai tineri, mai aproape de el, poporul, fără pete generate de corupție.
PSD măcar încearcă, structura viitoarei conduceri, precum și hotărârea suspendării din partid a celor arestați sau trimiși in prima instanța, reprezintă un început.
Este un pas spre”ÎNTOARCEREA LA POPOR”!
Aștept provincia, pardon, celelalte partide politice care par”încremenite in proiect”.
Citește și:
- 14:04 - Guvernul Bolojan, la proba bugetului. Săptămână de foc pentru Coaliție
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 10:46 - Piedone aruncă bomba despre controlul judiciar în dosarul de braconaj: „Un subofițer a făcut pseudo-procese verbale”
- 10:57 - România, 85% din cazurile de rujeolă din Europa. Ministrul Sănătății: „Dezinformarea este la cote alarmante”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News










