Mihai Fifor: ”Agățat cu dinții de scaunul de la Palatul Victoria, Ilie Bolojan încearcă să ne convingă că, fără el, providențialul, România se oprește în loc”

Mihai Fifor
Deputatul PSD Mihai Fifor, președintele PSD Arad, lansează un atac extrem de dur la adresa lui Ilie Bolojan, acuzându-l pe premierul interimar că refuză să accepte mesajul transmis de Parlament prin adoptarea moțiunii de cenzură.
Guvernul condus de Ilie Bolojan a fost demis pe 5 mai, după ce moțiunea de cenzură a fost adoptată cu 281 de voturi, peste pragul necesar de 233. În urma votului, Executivul a rămas interimar până la formarea unui nou Cabinet.
„Delirul continuă. Agățat cu dinții de scaunul de la Palatul Victoria, Ilie Bolojan încearcă să ne convingă că, fără el, providențialul, România se oprește în loc”, a scris Mihai Fifor, într-o postare pe Facebook.
Liderul PSD Arad susține că Bolojan încearcă să inducă ideea că „țara nu mai respiră, instituțiile nu mai funcționează, economia se prăbușește definitiv și soarele nu mai răsare” dacă el nu rămâne la Palatul Victoria, deși Parlamentul i-ar fi transmis „clar că nu mai are ce căuta” acolo.
Citește și:
- 22:37 - Jocurile din spatele numirii lui Eugen Tomac. Miron Mitrea: „Nu e politică, e business pe 17 miliarde de euro. Toți vor să-și bage un pic codița în banii ăștia”
- 16:02 - Programul negocierilor lui Eugen Tomac pentru formarea noului guvern. Întâlniri decisive cu PNL, USR și PSD
- 14:04 - Călin si Cristela Georgescu, la hramul Mănăstirii Almaș - FOTO/VIDEO
- 13:16 - MAE, reacție dură după prezența Dianei Șoșoacă la forumul lui Vladimir Putin de la Sankt Petersburg
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News














