Marius Tucă: România trebuia să primească sisteme anti-drone încă de anul trecut
2 iun. 2026, 07:46

Marius Tucă
Sursă: realitatea.net
Marius Tucă susține că România trebuia să primească sisteme de apărare împotriva dronelor încă de la finalul anului trecut, însă livrarea nu s-a făcut la timp. În exclusivitate pentru Realitatea PLUS, în cadrul emisiunii Culisele Statului Paralel, jurnalistul a criticat dur atitudinea ministrului Apărării, fiindcă, spune Tucă, România este în continuare lipsită de apărare în fața amenințărilor.
Cu toate acestea, statul a încheiat un nou contract cu nemții, chiar dacă firma nu l-a onorat pe cel semnat în trecut.
Citește și:
- 22:37 - Jocurile din spatele numirii lui Eugen Tomac. Miron Mitrea: „Nu e politică, e business pe 17 miliarde de euro. Toți vor să-și bage un pic codița în banii ăștia”
- 16:02 - Programul negocierilor lui Eugen Tomac pentru formarea noului guvern. Întâlniri decisive cu PNL, USR și PSD
- 14:04 - Călin si Cristela Georgescu, la hramul Mănăstirii Almaș - FOTO/VIDEO
- 13:16 - MAE, reacție dură după prezența Dianei Șoșoacă la forumul lui Vladimir Putin de la Sankt Petersburg
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News














