JOCUL GRESEALA AȘTEAPTĂ?

WhatsApp Image 2020-05-01 at 09.48.30
Dacă joci”Popa prostul”, ”7 Prinde”, ”Păcălici”, DA!
Atunci când joci un JOC POLITIC PENIBIL cu națiunea ta, NU!
Am asistat la irosirea unor energii politice care meritau consumate pentru scopuri nobile nu pentru interese politice murdare.
Fără discuție, cum am mai spus,la Camera Deputatiilor, parlamentarii au dormit!
ALTII AU PÂNDIT!
ARDEALUL a fost folosit de tot felul de”patrioți”in folos personal sau de grup.
Un exemplar chiar declara:”M-AM SATURAT DE ROMÂNIA!”
Sper ca atunci când i s-a aplecat, a regurgitat in alta țara.
In situație de criza, ca ciupercile, apar paraziții.
Un deputat încă cercetat, o doamna..elevatoare, pardon, elevata, sau un bufon care a prestat (prestează) la multe curți cere demisia conducerii PSD.
DOAR UNELTE, PĂPUȘARII AȘTEAPTĂ!
Ciudat ce exemple ne oferă istoria.
Când a unit Ardealul cu Țara Românească, in oastea lui Mihai Viteazul au luptat câteva mii de secui,Cetatea Brașovului și Cetatea Sibiului fiind închise de administrațiile săsești!
Sfătuit sau nu, cred ca Președintele Iohannis, ALEGÂND CARTEA NAȚIONALISMULUI A INTRAT INTR-UN JOC GREȘIT!
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:58 - Avocatul și europarlamentarul Gheorghe Piperea: „Decizia retragerii licenței poate atrage răspunderi juridice și penale grave pentru CNA”
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News











