Gabriela Firea: în şcoli se vor face până la 5.000 de teste pe zi

Gabriela Firea: dreapta lui Nicușor Dan ii va aduce la sapa de lemn pe bucureșteni!
Primarul General al Capitalei, negând hitul progresist “primarul nu face nimic,” a anunţat aseară că Bucureştiul este pregătit cum se cuvine pentru începerea anului şcolar.
Primarii de sectoare au achiziţionat tablete pentru cei care nu au.
Prezentă într-un studio de televiziune, Firea a mai spus că nu va aplica întocmai programul guvernului. Nu va izola 2-3 copiii infectaţi cu COVID-19 în spitale. Şi că cele peste 3.000 de cabinete medicale şcolare sunt pregătite pentru a face şi 5.000 de teste pe zi.
Fiecare cadrul didactic va fi testat la începutul anului şcolar şi apoi din două în două săptămâni.
Candidatul PSD pentru Primăria Capitalei a mai precizat că peste tot în lume guvernele s-au implicat în gestionarea pandemiei. A deplâns faptul că guvernul Orban nu a putut achiziţiona nici cele 250.000 de tablete promise.
Citește și:
- 14:26 - Președinții Tribunalelor din țară acuză o „demonizare” a magistraților și critică dur noua lege a salarizării
- 13:31 - De la Beirut la București: Ascensiunea controversată a lui Saadeh Hardan
- 12:11 - Realitatea Plus, dată ca exemplu de dezinformare, fără nicio probă. Postul TV solicită public dovezile
- 11:12 - SURSE: Alexandru Nazare, audiat la DNA în dosarul vaccinurilor anti-COVID
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News














