Firea: oamenii știu ca nu pot fi sanctionati

F5AE5210-AC12-425F-AE09-315952F9D3BE
Primarul General al Capitalei, Gabriela Firea, a recunoscut la un post de televiziune ca i-a amenințat cu rezilierea contractelor, luni de dimineață, la prima ora, pe proprietarii teraselor din parcuri care au încălcat regulile de stopare a epidemiei. Edilul social democrat spune ca a apelat "la singura metoda de a opri haosul din Herăstrău" pentru ca "oamenii știu ca nu li se poate aplica nicio sancțiune", "ca nu mai exista restricții, ci doar recomandări" . Gabriela Firea a făcut eforturi vizibile sa nu critice responsabilii guvernamentali pentru vidul legislativ, a cautat cuvinte cât mai blânde și s a străduit sa i convingă pe oameni sa respecte regulile sanitare de prevenție a răspândirii coronavirus, un efort evident de a menține ordinea și controlul social și a nu exploata în niciun fel balbele guvernamentale.
Gabriela Firea a arătat ca patronii teraselor din Herăstrău au adus dj care au pus muzica tare și au făcut ca tinerii sa se inghesuie în locurile respective.
Menționăm ca viceprimarul PSD, Aurelian Badulescu, i a numit pe proprietarii de terase "corupți și jupani care au dat o masa la procurori sau polițiști". Badulescu a amenințat cu rezilierea contractelor proprietarilor respectivi.
Citește și:
- 22:05 - Dezvăluiri explozive din lumea interlopă. Metoda prin care Gigi Becali i-ar fi păcălit pe membrii clanului Cămătaru. ”Îmi dădea 10.000 de dolari mototoliți, vechi și falși”
- 19:06 - Kelemen Hunor pune sub semnul întrebării varianta unui guvern tehnocrat: „Toată lumea va fi în opoziție”
- 12:48 - Kelemen Hunor despre viitorul premier: Pe Tomac îl cunosc bine dar e drum lung până să spun cum vom vota
- 12:43 - Decizia întârzie la Cotroceni. SURSE: Discuții pe ultima sută de metri între Nicușor Dan și partide: cum se poziționează PSD și PNL LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News













