Avertisment de la Kelemen Hunor: România nu își permite un guvern minoritar

Avertisment de la Kelemen Hunor: România nu își permite un guvern minoritar
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 25 mar. 2026, 18:21
Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat că actuala formulă de guvernare nu are, în acest moment, o alternativă viabilă, avertizând că un executiv minoritar ar reprezenta un risc major pentru România.
Citește și
- 07:36Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru: Fostul avocat al lui Donald Trump interviu bombă pentru Realitatea PLUS
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 21:34Anca Alexandrescu: „Primele două partide care au câștigat alegerile trebuie să formeze guvernul”
- 11:22Călin Georgescu, mesaj crucial pentru toți românii: „Tot răul se datorează acelei acțiuni samavolnice din 6 decembrie” - VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News

























