Aurelian Bădulescu îl provoacă pe Robert Negoiţă la un duel electoral

Bădulescu: sub protecția securista a lui Ponta, Negoiță i a furat pe bucureștenii din sectorul 3
După ce primarul suspendat al sectorului 3, Robert Negoiţă, a anunţat că s-a vindecat de COVID-19, Aurelian Bădulescu, vicele de la capitală, candidat al PSD sector 3, îl invită la o dezbarere.
“Am înțeles că domnul Robert Negoiță este bine, s-a vindecat de Covid-19. Mă bucur că a făcut anunțul acum, asta înseamnă că este apt pentru o dezbatere.
Cetățenii Sectorului 3 merită o dezbatere. Pe această cale îl invit, pentru a treia oară, pe domnul Robert Negoiță la dezbatere.
Am fost în dezbatere televizată atât cu candidatul PNL-USR cât și cu candidatul PMP.
Până acum, domnul Negoiță s-a ascuns în spatele scutirii medicale, acum sper să nu mai fugă și să vină să discutăm.
Vreau sa-l întreb direct, bărbătește, de ce a furat?
De ce sectorul este împărțit în două, între cetățeni de rangul 1 și cetățeni de rangul 2?
De ce a lăsat școlile din sector complet nepregătite înainte de începerea anului școlar?
De ce, timp de opt ani de zile, și-a bătut joc de cetățanii din cartierul 23 August?
Domnule Negoiță nu fiți laș, veniți să vorbim!”, a scris Aurelian Bădulescu pe facebook.
Citește și:
- 15:24 - Marius Budăi, după acuzațiile lansate de Bolojan: „Este doar frustrarea unui om”
- 14:26 - Președinții Tribunalelor din țară acuză o „demonizare” a magistraților și critică dur noua lege a salarizării
- 13:31 - De la Beirut la București: Ascensiunea controversată a lui Saadeh Hardan
- 12:11 - Realitatea Plus, dată ca exemplu de dezinformare, fără nicio probă. Postul TV solicită public dovezile
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News














