Cristian Tudor Popescu dă de pământ cu Nicușor Dan!
10 dec. 2025, 10:46
Actualizat: 10 dec. 2025, 10:46

Cristian Tudor Popescu dă de pământ cu Nicușor Dan!
Articol scris de Scris de Realitatea din PSD
„Președintele nostru mă face să mă doară mintea”
Cristian Tudor Popescu dă de pământ cu Nicușor Dan după declarațiile sale halucinante din interviul pentru ziarul francez Le Monde. Gazetarul spune că a rămas blocat, am încheiat citatul, după ce șeful statului a declarat că dronele au venit pe o rută neașteptată, iar noi suntem pregătiți să doborâm doar dronele care vin din zona Odesei.
Cristian Tudor Popescu se întreabă ironic pe pagina sa de Facebook dacă protecția aeriană e pe toată granița de Est a României, granița dinspre război sau e doar pe Delta Dunării, Tulcea-Galați.
„Să punem niște indicatoare vizibile din cer „Numai pentru drone dinspre Odesa? Iarăși, președintele nostru mă face să mă doară mintea. Îmi trece doar dacă mă gândesc că așa cum pe SRI și SIE nu le-a atins nici cu o pană, de Armată nu vrea să se atingă, orice s-ar întâmpla, nici cu un fulg”, a transmis Cristian Tudor Popescu.
Citește și:
- 08:34 - Românii critică deciziile din Coaliție: ”Lumea PSD s-a terminat astăzi. AUR ar avea șansa reală să facă singur Guvernul”
- 08:10 - Preşedintele Nicuşor Dan, vizită la Bruxelles. Se întâlneşte cu secretarul general al NATO şi participă la reuniunea Consiliului European
- 08:07 - BLOCAJ total pe buget: liderii Coaliției, din nou în ședință de urgență. De la ce a pronit scandalul
- 17:09 - Cristoiu, atac dur la Nicușor Dan: „Ignoră realitatea din România”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PSD și pe Google News











